תלמידים ועמיתים לתחום משתפים וממליצים


"הקורס הזה הוא תיבת אוצרות.
בזמן שהציר המרכזי נע סביב לימוד הכנת קשתות מסורתיות והוא ציר עמוק ביותר, הדבר בעל הערך הגדול ביותר עבורי הוא דווקא רוחב היריעה.
מצאתי בקורס שיח על מהות הפעולות שלנו מול הטבע, סך התוצאות והערכים במערכת היחסים העדינה הזאת.
מצאתי שם עבודה עם מגוון גדול של חומרים מהטבע תוך עבודת התבוננות עמוקה, נקיטת עמדה, עיבוד ורתימה למטרה ה״קטנה״, שהיא בניית הקשת, אל מול המטרה ה״גדולה״, שהיא עולם טוב יותר.
מצאתי בקורס שילוב מושלם של מחשבה ומעשה. מצאתי מגוון שיטות וכלי עבודה מרתקים ומצאתי חבורה של אנשים שכל הדברים האלה נוגעים גם בהם ומיד נוצר בינינו מכנה משותף רחב ועמוק. וכשכל העושר הזה מתרחש בטבע מגיע אושר גדול."

___

כפיר, מחזור 2

"עוד לפני שהכנתי את הקשת הראשונה שלי ידעתי שזו תהיה אהבה ממבט ראשון, לצאת לשוטט לבחור את הענף הנכון, לגנן את היער (בכל זאת, הקורס השנתי של 'שומרי הגן'), במקרה הזה זה היה ענף של עץ ברוש שממש ישב וחתך לתוך הקליפה של ענף אחר, עד שהעץ 'דימם' שרף, וכמעט הרגשתי את אנחת הרווחה של הברוש כשנפרד מהענף המטריד לטובת הקשת שלי.

 

כשעומרי מצליח פתח את קורס הקשתות ידעתי שאצטרף. וגם היה לי ברור שמעבר לידע הרב, ולשהייה הנעימה בחברה טובה ביער, אני גם אדבק ברצון לעשות את הכי טוב שאני מסוגלת. ואכן, עומרי מציב סטנדרטים גבוהים של רכישת מיומנויות ובעיקר בתשומת לב לפרטים הקטנים. החלק הכי טוב בקורס הקשתות שזו עבודה שמתחילים אותה ומתמכרים אליה, עד הרגע שנדמה כי היא לא תסתיים לעולם. להכין קשת זו עבודה מדיטטיבית: D-bow, קשת שעשויה ממקטע של גזע עץ ברוש (הפעם לא ענף), חתיכת גזע עץ טרי וריחני שגורלו היה להתפחם באחד מתנורי ההסקה של צפון הארץ, ובמקום זאת, בעבודה ממושכת, השיל שכבות על גבי שכבות של חומר, עד לרגע שנדמה והקשת מתחילה להתכופף.

 

ואז, מתחיל תהליך ממושך של כיוונון, טילרינג, שהמשמעות שלו היא שמירה על הכוח הקפיצי האצור בתכונות העץ, עד שמגיעים למצב שהקשת מתכופפת באופן מאוזן בכל כנף בנפרד, ובכל כנף ביחס לעצמה, מה שיאפשר שילוח מדויק של החץ. כן, כמה מחברי לקורס, דיקקו את הגזע בכמה שעות של מכות גרזן, ותוך כמה שעות עבודה הגיעו לחתיכת עץ מתמסרת ומשתפת פעולה, אבל ליידי כמוני, הבינה ששימוש בגרזן תהיה הדרך המהירה ביותר לחרב את הקשת המתהווה, לערמת שבבים, ועברתי במהרה לשימוש בכלי המופלא המכונה 'סכין משיכה', מה שהפך גם את העבודה למתמשכת, עם תופעת לוואי נעימה של חיזוק שרירי הכתף והזרוע. עבודה בקצב שלי, שזה אומר לעבוד קצת, ולהקשיב לציפורים קצת, וביחד עם דחיפת עידוד מ'חופשת הקורונה', הגעתי לבסוף לישורת האחרונה, הנקודה שבה העבודה מספיק טובה ומספיק מאוזנת, ומכאן רק ניתן רק להמשיך ולהרוס, הקשת מתכופפת והמיתר מתוח. זה הזמן לעצור. כמו שאמר עומרי בצדק: 'מורה טוב צריך להגיד לתלמיד מתי די'. עכשיו רק נותר לי לירות כמה מאות חיצים כדי שאוכל להכריז על הקשת כקשת ראויה.

עומרי פותח בימים אלה את ההרשמה לקורסים החדשים, למשוגעים חיוביים בלבד."

___

ענת פלד, מחזור 1

 "מומלץ בחום, זו זכות גדולה ומתנה אדירה למי שיבין זאת ויכנס לקורס הזה, הטומן בחובו כל כך הרבה ידע, ניסיון, חיבור, תשוקה וקסם."
___
עופר שני, אחד המורים הטובים והוותיקים בארץ להכנת קשתות.

"ללמוד עם עמרי מצליח זה אומר 2 דברים עיקריים:
שתכירו מקרוב מורה שהתשוקה שלו לנושא הקשתות היא כל כך אמיתית ובוערת, שאי אפשר שלא להידבק בה.
שתדעו להכין קשת, ומיתר וחץ משלב האפס, מחומרים טבעיים. ואם היא תישבר, תוכלו להכין שוב ושוב -כי הידע יהיה בתוככן\ם.
וחוץ מזה תלמדו מה זה חיבור עמוק לסביבה ולחומר .
איך אני יודע?
ראיתי אותו מלמד, ראיתי את הקשתות והחיצים שהוא עושה ואת הסרטונים שלו, ראיתי את הקשתות שהכינו תלמידים שלו...
אז למרות שכבר הכנתי קשתות, התעורר בי הרצון להעמיק את הידע,
ועכשיו אני גם נרשם לקורס.
נראה שהקורס יתמלא במהירות, כך שאם יש לכן\ם עניין- זה הזמן להירשם."
___
גדי פור, מחזור 2

"על קורס הקשתות הקדומה-
 
להגיע ליער, להתרגש, ולנשום.
לחוות בפליאה תהליך-  איך מתוך גזע עץ אני בוראת ויוצרת קשת שכבר קיימת וגלומה בתוכו.
 
הקשת המתעגלת והנעה מסמלת את הרצון שלי.
והחץ הוא המטרה- להיכן הרצון מכוון? היכן החץ יפגע?
 
בקורס הקשתות עם עמרי, מלבד ייצור והכנת הקשת הייחודית שלי, התווספה מטרה- יצירה של תהליך פנימי, שיח של עומק ורובדים תוך כדי העבודה והמלאכה.
 
עמרי הוא מורה מקצועי ונוכח. מלווה את תהליך העבודה במסירות ונתינה גדולה.
מודה על הזכות להיות תלמידה בקורס הקשתות בהובלתו.
 
מודה על הזכות לפסוע ביחד בעולם מופלא של גילוי וחומר- לנוע עם סיבי העץ את תנועות הפיתול, החיים שצמחו ובראו. להתמודד עם אתגר, וקושי. לפעול עם עצמי, בתוך קבוצה.
 
לעמול, ליצור, ולהוקיר תודה על כל בריאה שהשתתפה במלאכה הזו- חיה, צמח, אבן, אדם.
ללמוד על עצמי דרך המלאכה אותה אני מבקשת ליצור.
תודה לך עמרי על כל אלו."
___
נטע-לי, מחזור 1

"מדובר בקורס ברמה בינלאומית. זה ממש ישראל לפני ואחרי. לפני היה צריך לנסוע לחו"ל ולשלם אלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים לקורס קצר של שבוע, ואחרי ממש פה בארץ אפשר ללמוד קורס מעמיק ורחב מאדם שכל כולו תשוקה והשראה לתחום."
___
מישה פינק, אחד המורים הטובים בארץ להכנת קשתות.


"אחד הקורסים המעמיקים בהכנת קשתות מסורתיות, אם לא ה...!!!
אני מכיר את עומרי אישית ויכול לומר שמדובר כאן באדם הלוקח את המיומנות הזו בשיא הרצינות והעומק מתוך תשוקה גדולה וכישרון אדיר.
 
ממליץ בחום לצאת להרפתקה הזו עם העץ והרוח."
___

אלון גורפיל, מדריך בשומרי הגן